Układanie bukietów z chryzantem i innych żywych kwiatów

Wiązanki na cmentarz najczęściej wykonuje się z chryzantem. Są to kwiaty idealne na tę okazję. Kwitną akurat późną jesienią i charakteryzują się ozdobnym kwiatostanem. Wiele z nich hoduje się specjalnie na sprzedaż z okazji dnia Wszystkich Świętych. Okazałe kwiaty chryzantem, są różnokolorowe co sprawia, że bukiety z nich wykonane pięknie przystrajają groby. Wśród wielu rodzajów chryzantem znajdą się takie o drobnym kwieciu jak i większych pełnym kwiatostanie w postaci dużych, pełnych kul. Kwiaty dobierzemy w zależności od tego czy chcemy stworzyć wiązankę na gałązkach świerkowych lub też niewielki bukiet do wazonu.

Wiązanki można zamawiać w kwiaciarniach, wedle indywidualnych potrzeb z żywych lub sztucznych kwiatów. Wybór zapewne zależny będzie odpasującej pogody, zdarza się, że początek listopada lubi zaskakiwać śniegiem, dlatego warto rozważyć zakup wiązanki ze sztucznego kwiecia. Tak jedne jak i drugie robione są na zamówienie w różnych kształtach. Mogą to być wieńce w kształcie łzy jak też serca. Nowoczesne wiązanki na cmentarz to między innymi wianuszki na igliwiu z wrzosami. Kompozycja bardzo praktyczna, minimalistyczna, jednak świetnie wpisująca się w klimat święta 1 listopada.

Wrzosy na bukiety jak i wiązanki bardzo dobrze się nadają ze względu na swoją mrozoodporność. Pod względem popularności, bardzo często wykorzystuje się mrozy. Rośliny o charakterystycznym kolorze również świetnie nadające się na nagrobki. Wyglądają jak gdyby delikatnie przyprószył śnieg. Można je również sadzić do doniczek lub wokół płyt nagrobnych. W środek wieńców można umieścić znicze, co dodatkowo dodaje im atrakcyjności. Wiązanki ze sztucznych kwiatów śmiało można wykonywać na żywym igliwiu, to z pewnością wpłynie na ich cenę, a jednocześnie nie ujmuje im eleganckiego wyglądu.

Szczególnie pięknie prezentują się bukiety z róż, gerberów do nabycia w kwiaciarniach lub po prostu z kwiatów sezonowych a pod tym względem chryzantemy sprawdzają się najlepiej. Na bukiety samodzielnie wykonywane najlepiej zakupić kwiaty świeżo ścięte, by mogły jeszcze wytrzymać kilka dni na cmentarzu. Zdecydowanie na wiązanki cmentarne z chryzantem nie nadają się kwiaty z lekko zasychającymi już listkami.